CFR Timisoara invinge la Deva si urca pe podium

TIMISOARA. Dupa victoria cu Autobergamo, CFR Timisoara a trecut si de a doua reprezentanta a Devei in prima liga de fotbal in sala si a urcat pe locul al treilea in clasamentul primei ligi de futsal, in fata Odorheiului, care are insa doua meciuri mai putin jucate.

Duelul cu West Deva a fost unul echilibrat de la un capat la altul. Gazdele au fost cele care au deschis scorul in minutul 5 prin Floria, iar pana la pauza experimentatii jucator ai gazdelor au reusit sa pastreze acest rezultat.
Echilibrul s-a pastrat si in partea secunda, CFR-ul reusind sa obtina victoria in ultimele 3 minute ale intalnirii. Mai intai antrenorul jucator Robert Lupu a egalat, iar cu doar 7 secunde ramase de joc Mihnea Toader a punctat pentru 2-1 si a adus victoria timisorenilor.

Odata cu aceste 3 puncte, CFR Timisoara ajunge la cota 15, iar runda viitoare primeste vizita lanternei rosii Clujana Cluj Napoca.