CFR Timisoara invinge clar ultima clasata si e la un punct de podium in prima liga de futsal

TIMISOARA. CFR Timisoara a uitat esecul de la inceputul saptamanii de la Buzau si a invins fara mari probleme pe Clujana Cluj Napoca.

CITESTE SI: Se strang iarasi pături la Timisoara. Adu si tu una pentru micutii internati in Clinica de Neuropsihiatrie a Spitalului de Copii care tremura de frig in saloane. Apelul voluntarilor de la Liga Vest

Fotbalistii timisoreni s-au vazut condusi inca din minutul 4, dupa reusita lui Moldovan, insa dupa aproape doua minute Andrei Grosu a reusit primul sau gol de la venirea la CFR si a readus egalitatea pe tabela. Pana la pauza fotbalistii lui Robert Lupu au mai punctat de alte trei ori, prin Vali Ilas, Dan Denis si Norbert Tifan.

Repriza secunda a inceput cu o noua reusita a lui Valentin Ilas, pentru ca oaspetii sa reduca din handicap prin Gorban. Ca si in prima repriza CFR-ul a mai inscris alte trei goluri, doua semnate de Joao Fernandes si unul de Andrei Grosu, si au stabilit scorul final, 8-2.

Odata cu aceasta victorie, CFR Timisoara ajunge la 27 de puncte, cu unul mai putin decat ocupanta locului al treilea, United Galati.

In runda viitoare formatia timisoreana va juca in deplasare impotriva lui Autobergamo Deva, echipa care in aceasta runda a pierdut cu 6-2 meciul cu FK Odorheiu Secuiesc.