CFR Timisoara incheie en-fanfare turneul de la Isalnita. Timisorenii inscriu de 12 ori in poarta Devei

TIMISOARA. CFR Timisoara a incheiat cu victorii pe linie si al treilea turneu al ligii secunde de fotbal in sala. Formatia timisoreana a trecut cu 12-2 de West Deva.

CITESTE SI: Am trecut de pragul de 22.000 de infectari cu COVID in Timisoara si in judet, de la inceputul pandemiei. 6 decese in ultimele 24 de ore. Unde au aparut ultimele 200 de cazuri

Timisorenii au deschis scorul dupa 6 minute prin tanarul Toader, cel care in meciul de sambata cu Simandul a reusit un hattrick. Pana la pauza timisorenii au mai punctat de alte 4 ori, prin Plopeanu, Virlan, de doua ori, si Dan Denis, in timp ce hunedoreanul Herciu si-a trimis si el o data mingea in propria poarta si a stabilit scorul pauzei, 6-0 pentru CFR.

Timisorenii au inceput excelent repriza a doua si nu le-au dat timp celor de la West Deva sa se aseze in teren. Dupa numai 17 secunde, Matei a facut 7-0, pentru ca dupa nici un minut Toader sa inscrie golul 8.
Devenii au reusit un prim gol prin Paul, dupa care Virlan a facut 9-1, completandu-si hattrick-ul. Pana la final CFR-ul a mai inscris alte trei goluri, de doua ori prin Toader si o data prin Razvan Plopeanu. Liviu Herciu a punctat si el inca o data pentru hunedoreni si s-a incheiat 12-2.

Astfel, dupa 3 turnee disputate, CFR Timisoara este prima in seria Vest cu 27 de puncte si incheie anul pe primul loc. Urmatorul turneu de sala in liga secunda este programat la inceputul lui februarie, la Arad.