CFR Timisoara incepe cu dreptul si turneul de futsal de la Isalnita

TIMISOARA. Seria victoriilor pentru CFR Timisoara continua si la al treilea turneu de sala din liga secunda, care are loc in acest weekend in localitatea doljeana Isalnita.

Formatia timisoreana a intalnit in primul meci chiar gruparea gazda, Metropolitan. Oltenii au deschis scorul dupa aproape 4 minute, prin Ivan, insa dupa alte doua timisorenii au egalat prin Razvan Plopeanu, iar pana la pauza Robert Matei, de doua ori, si Robert Varlan au mai punctat pentru formatia pregatita de Valentin Ilas. Oltenii au punctat si ei o data prin Tuca, iar scorul primei parti a fost 4-2.

In repriza secunda banatenii s-au aparat mai bine si nu au mai primit vreun gol, dar nici nu au mai fortat. Chiar si in aceste conditii, CFR-ul a mai punctat de alte trei ori. Robert Matei si-a completat hattrick-ul dupa 4 minute de joc, Robert Varlan a reusit golul 6, in timp ce jucatorul antrenor al formatiei timisorene, proaspatr revenit dupa amicalele nationalei din maroc, Valentin Ilas, a inschis tabela in minutul 38. S-a incheiat 7-2, iar CFR a ajuns la 21 puncte din tot atatea posibile.

Sambata, de la ora 16.30, formatia timisoreana joaca al doilea meci din aceasta intrecere impotriva formatiei Soimii Simand, cea in poarta careia, pana in prezent, a inscris 22 de goluri.

In al doilea meci al zilei, West Deva a trecut cu 6-4 de Soimii Simand.