CFR Timisoara a invins Odorhei si a trecut in fruntea Superligii de fotbal feminin

TIMISOARA. Tur de poveste pentru o nou-promovata. Fetele lui Florin Bugar de la CFR Timisoara au invins si in ultima runda a turului. „Leopardele” au trecut destul de greu, dar mai mult decat meritat, de Vasa Femina Odorhei, 3-1. In urma acestui rezultat, CFR a trecut pe primul loc cu 22 de puncte. Este insa o pozitie provizorie, deoarece campioana en-titre si mai mult decat sigur viitoarea campioana, Olimpia Cluj, are doua meciuri mai putin disputate, cu Iasi si Real Craiova.

Revenind la meciul cu Odorhei, dupa o prima repriza „alba”, ceferistele au facut diferenta in repriza a doua. Au marcat de trei ori, prin Larisa Sirbovan, Ozana Ababei si Manuela Voica – cea mai buna jucatoare de pe teren, si au primit un singur gol, inscris de Anamaria Vasile.

Ceferistele incheie astfel un tur excelent de campionat, in care au inregistrat 7 victorii, un egal si un esec.

CFR Timisoara: Durla – Suvet, Abrudan, Bistrian, Heisu, Ababei, Ionela Voica, Manuela Voica, Sirbovan, Sas. Au mai jucat: Obrad, Ion, Biris.