Bischofshofen, Austria: victorie in primul amical pentru elevii lui Uhrin. Poli Timisoara – Tatran Presov, Slovacia, 2-1

Alb-violetii au castigat primul meci amical din seria de cinci teste pe care le sustin in cantonamentul din Austria. I-au infrant pe slovaci cu 2-1.

Formatia de start a fost: Lepmets – Luchin, Scutaru, Ghionea, Sandu – Popa, Zaluschi, Tames  – Curtean, Ricketts, Zagrean.

In minutul 27 , Poli a reusit 1-0, cu un gol al lui Rickketts, sut de la 16 metri in urma unei asezari de la Tames.

In repriza a doua, Poli a jucat in urmatoarea formula: Lepmets, Luchin, Scutaru, Ghionea, Sepsi, Matei, Zaluschi, Tames, Curtean, Goga, Nikolic.

Slovacii au egalat in minutul 70, prin Guba, care a obtinut 1-1 in urma unui sut de la 15 metri.

Minutul 80 a insemnat 2-1 pentru Poli, prin Nikolic, care isi aduce din nou echipa in avantaj, la o faza “ajutata” de acelasi Tames. Partida s-a incheiat cu victoria alb-violetilor.