BC Timisoara incheie stagiul de pregatire din Serbia cu o victorie. ‘Leii’ au invins in ultimul amical pe Vizura Smederevo

Bilantul echipei lui Tudor Costescu dupa cantonamentul de o saptamana desfasurat la Cacak, in Serbia, este de doua victorii si doua infrangeri.

In ultimul amical, disputat sambata, la Smederevo contra prim-divizionarei sarbe, Vizura, alb-violetii s-au impus cu scorul de 73-64.
Echipa timisoreana a condus la finele primului sfert, 22-15, iar la pauza a avut un avantaj de 11 puncte(39-28). Gazdele au castigat ultimele doua sferuri insa la diferenta de doar un punct,  20-19, respectiv, 16-15, astfel ca banatenii au incheiat meciul cu 9 puncte avans.
Cei mai buni marcatori pentru BC Timisoara au fost: Lee Ingram( 15 puncte, 7 recuperari) si Volkus( 13 puncte, 3 recuperari). Au mai punctat: Johnson( 10 puncte, 3 recuperari), Panic( 7 puncte, 5 recuperari, 9 pase decisive), Radulovic( 6 puncte, 7 recuperari), Jovanovic( 6 puncte, 6 pase decisive), Dragos Andrei( 6 puncte), Lăpuste( 5 puncte, 3 recuperari), Toth( 4 puncte, 5 recuperari).