Baschetbalistii Timisoarei, invinsi in sala Giulesti. Banatenii au ajuns la al patrulea esec consecutiv in campionat

TIMISOARA. SCM OHMA Mozzart Bet continua pasa proasta din liga nationala de baschet si a a pierdut si pe terenul Rapidului.

Gazdele au fost in permanenta la conducerea partidei si au incheiat primul sfert la o distanta de doar 3 puncte, 15-12. Duelul a ramas echilibrat si in sfertul al doilea, cand baschetbalistii lui Dragan Petricevic s-au apropiat si la un punct, dar in numai 3 minute Rapidul a reusit din nou sa se desprinda. La pauza mare tabela arata 40-29 in favoarea gazdelor.
Si actul al treilea al intalnirii a fost adjudecat tot de giulesteni, la 7 puncte diferenta, 24-17. Timisorenii si-au revenit insa in ultimul sfert al intalnirii, pe care l-au castigat la 8 puncte diferenta, insuficient insa pentru a intoarce soarta meciului. S-a incheiat 88-78 in favoarea formatiei din capitala, iar Timisoara ajunge la 4 esecuri in ultimele 4 partide.

Cel mai bun marcator timisorean a fost Kesar, cu 21 de puncte, urmat de Gajic cu 15 si McClellan cu 12. Au mai inscris: Nasturescu – 9, Dokovic – 6, Petrescu -4, Mirkovic – 4, Mekic – 3, Maticiuc – 2, Lazar – 2.

Pentru giulesteni, autorii celor mai multe puncte au fost doi fosti jucatori ai Timisoarei, Mladen Jeremic si Alexandru Olah, fiecare cu cate 19 puncte.

Urmatorul meci pentru SCM OHMA Mozzart Bet este programat peste 3 zile, tot in deplasare, cu FC Arges Pitesti.