Au uitat sa mai inscrie. Dumbravita a pierdut si ultimul meci al anului

TIMIS. CSC Dumbravita a jucat, joi seara la Mioveni, partida cu FC Arges, contand pentru ultima runda din acest an. Dupa 90 de minute echilibrate, pitestenii s-au impus cu 2-0, dupa ce la pauza scorul a fost de 1-0.

Dumbravita a inceput in atac meciul, dar dupa doar 8 minute, Tofan a deschis scorul pentru echipa ‘gazda’. Echipa banateana nu a jucat rau dar, ca si in ultimele etape, nu a avut solutii la finalizare. La pauza, gazdele au avut avantaj minim, iar in partea secunda, FC Arges a reusit sa mai inscrie o data, prin Bogdan Rusu.

Echipa de langa Padurea Verde a uitat sa mai inscrie, ultima oara cand a marcat fiind in etapa a 10-a, de atunci trecand 5 runde.

CSC Dumbravita incheie prima parte a sezonului cu 19 puncte. Se putea mai bine, dar se putea si mult mai rau.