ASU Politehnica Timisoara continua seria amicalelor cu o noua victorie

TIMISOARA. Dupa doua succese cu Pobeda Dudestii Vechi si Fortuna Becicherecu Mic, dar si o remiza cu Ghiroda, divizionara secunda ASU Politehnica s-a impus sambata in fata echipei ACS Dumbravita (Liga 3) cu 2-0.

S-au jucat doua reprize de 50 de minute, Axente reusind o dubla in minutele 24 si 40. Nu au jucat pentru violeti Motreanu, Saulescu (accidentati) si Borbei (la nationala U17).

Poli (prima repriza): M. Contra – Jurj, Mera, Scutaru, Chereches (Turbatu) – D. Codrea, Ignea – Al. Munteanu, Trip, Manea – Axente.
Poli (a doua repriza): Murariu – Sofran, Vidrasan, Coada, Turbatu (jucator legitimat la Snagov, dar aflat in probe la Timisoara) – Dros, B. Vasile – Trip (Pintea), Ignea (D. Radu), Kuhn – Al. Pop.

Un joc de care sunt multumit si cred ca a fost cel mai bun joc din aceasta perioada de pregătire. Ne-am dorit si chiar am reusit sa aratam mult mai bine pe faza ofensiva. De aceasta data am reusit sa construim foarte bine in anumite momente pe atac pozitional si chiar sa finalizam. Ma declar multumit de cum aratam in acest moment, dar mai avem foarte, foarte mult de muncit si sper pe zi ce trece sa completam cu lucruri pozitive”, a spus dupa meci antrenorul timisorean Octavian Benga.

Gruparea alb-violeta are programat urmatorul test miercuri, cu Radnicki Zrenjanin, din liga a III-a a Serbiei, joc ce se va disputa in Timisoara.