ASU Poli Timisoara trece si de cosmarul bulgaresc! Victorie MARE la Dudestii Vechi

TIMIS. Alb-violetii au trecut peste problemele din trecut… si au invins, pe un teren ostil o echipa ce in trecut era considerata o sperietoare.

Chiar inainte de 1 Mai, Poli s-a impus cu 2-0 pe taram „bulgaresc”, la Dudestii Vechi… acolo unde de data asta trupa lui Sorin Brindescu si-a facut meciul mai usor. Cea mai buna echipa din Divizia D Timis a deschis scorul inca din primele 10 minute, prin Stancu – eurogol de la 25 de metri, facandu-si meciul mai usor. Odata cu trecerea timpului, Poli si-a pus amprenta asupra jocului si a mai marcat prin golgheterul Draghici, care a inscris in minutul 55, astfel ca partida a fost in mare parte rezolvata.

Ocazii au mai fost, la ambele porti, in fata unui public entuziast, dar Poli a dominat si pe teren si in tribune. S-a terminat 2-0 si „echipa suporterilor” arata ca nu mai poate pierde locul 1, desi mai sunt etape bune pana la finalul sezonului.

ASU Politehnica (antrenor Sorin Brindescu): Burtic – Feraru, Gavriluta, Galan, Taub – Naidin, Rebenciuc – S. Budur, Stancu, Ghinescu – Draghici. Au mai intrat Vucea, Contescu, Filimon si Ilie.