ASU Poli Timisoara trece si de primul adversar serios: Metalurgistul Cugir

TIMISOARA. Trei victorii la rand. ”Echipa suporterilor” a trecut cu brio la nivelul urmator. Dupa succesele cu Motru, 3-0, si de la Giarmata, 3-1, Poli a intalnit o contracandidata serioasa la podium: Metalurgistul Cugir.

Partida disputata pe Stiinta, contand pentru etapa a treia din C4, a fost echilibrata, dar gazdele au avut o ambitie suplimentara, plus o maturitate in joc care au ajutat echipa sa se impuna.

A fost in cele din urma un 2-0 clar, desi partida a fost mai echilibrata decat o arata scorul. Sorin Brindescu are marele merit ca a stiut intr-un timp relativ scurt sa inregimenteze noul lot de jucatori in garda veche, iar cu ajutorul jucatorului cu numarul 12, inimosul public, Poli arata din ce in ce mai bine.

Badauta a deschis scorul in minutul 22, dupa o faza inchegata de atac, iar rezerva Giurisici a stabilit scorul final in minutul 83. 2-0 contra Cugirului, iar Poli e lider solitar dupa trei etape.