
TIMISOARA. Aquatim continuă lucrările de modernizare și întreținere a propriei rețele de distribuție și oprește apa atât la Timișoara, cât și într-o localitate din județ.
CITEȘTE ȘI: Anunț important de la Aquatim. Programul casieriilor din Timișoara, de Paște
Miercuri, 8 aprilie, între orele 9-16 se va executa o conectare de conducte pe strada Chișodei. Pe durata lucrărilor se va întrerupe apa pe străzile Chișodei și Izlaz.
Tot pe 8 aprilie, între orele 9-11 se va opri apa în Vucova, iar între orele 11-13 se va întrerupe furnizarea apei în Jena pentru lucrări de investiții din proiectul POIM.
Deoarece perturbările vor fi de scurtă durată, Aquatim recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă.
De asemenea, consumatorii sunt sfătuiți să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!