Am pierdut pe mana noastra. Informatica Timisoara, invinsa din nou dramatic la Galati

TIMISOARA. Ca si cum infrangerea din meciul doi al semifinalei de la Galati nu a fost indeajuns, iar Informatica pierde din nou dramatic si in partida decisiva din semifinalele Campionatului National de fotbal in sala. In ultimul minut.

CITESTE SI: ‘Ce frumoasa esti, vrei sa apari in reclame? Hai sa iti facem niste poze!’ Tie ti s-a intamplat, in centru, la Timisoara? Fotografii insistenti au patit-o!

Prima repriza a fost dominata de Informatica, echipa ce s-a descurcat bine in „infernul” din sala galateana. Savio a deschis scorul, cu o actiune superba pe centru, dar violetii nu au profitat de avantaj, ratand alte ocazii. Si cum acestea se razbuna de obicei, inainte de pauza, Cires a egalat cu un sut din interiorul careului.

In partea secunda, cele doua echipe nu au vrut sa mai riste nimic, preferand atacuri pozitionale la „siguranta”. Ocaziile nu au lipsit, in aceasta repriza cu un plus pentru gazde. Cand toata lumea se astepta la prelungiri, la fel ca in cele doua partide precedente, Cires mai inscrie o data si aduce United in avanataj, 2-1. Banatenii s-au aruncat in atac si au trimis mingea in bara, insa scorul a ramas nemodificat, iar echipa jucatorului ce simuleaza cel mai mult in futsalul romanesc, Wellington da Silva, merge in marea finala.

Informatica a avut calificarea in mana, atat in meciul al doilea, cat si in decisiv, insa va trebui sa se multumeasca doar cu meciul pentru locul 3, dar si cu trofeul Cupei Romaniei, obtinut in acest sezon.

1. Am fost la meci.Da Timisoara are individualitati mult mai bune dar galatenii au o echipa care lupta pana la sacrificiu si care de aceasta data a avut si putin noroc iar in primul meci numai lacomia si proasta inspiratie a antrenorilor banateni a facut ca echipa sa piarda.Este a doua oara cand galatenii sunt fruncea,amintind aici si de meciul Otelul/Poli Timisoara din 2011.