Am dat si noi, dar au dat si ei. SCM Poli Timisoara pierde pe semicercul Stelei la un scor neobisnuit

TIMISOARA. Parca a fost un antrenament. Sau un meci amical. Insa s-a jucat pe bune si s-a profitat de doua aparari visatoare. Si in cazul Timisoarei si de doi portari care au facut figuratie. Vorbim de meciul de handbal din etapa 20 din Liga Zimbrilor dintre Steaua si SCM Poli.

Prima repriza a fost extrem de disputata. Mult timp, ambele echipe s-au perindat la conducerea partidei, dar niciuna nu s-a distantat la mai mult de doua goluri. Prima a fost Poli, 11-13 in minutul 15, dar finalul primei parti au gasit echipa gazda in avantaj, pentru ca a avut si portar, Iancu, 24-21.

In partea secunda, Steaua s-a distantat repede la 31-24, marcand la foc automat, dar Poli a avut puterea sa revina. Fara multi dintre titularii obisnuiti, dar cu tinerii de perspectiva in mare forma, scorul s-a strans, 35-33 si SCM a avut si atacul. Fostul polist Krsto Milosevic a inscris 11 goluri pentru amfitrioni, apoi a fost eliminat, dar a refacut din diferenta si alb-violetii nu au mai vut putere pe final. S-a terminat 42-37, intr-un meci in care daca poarta mergea, sau macar defensiva, se putea scoate punct/e.

Trif a fost cel mai bun marcator al vizitatorilor cu 7 goluri, fiind urmat de un alt tanar, Moldovan, 6 si de vesnic tanarul Sadoveac, tot 6, insa Marius a ratat multe alte sanse, printre care si doua lovituri de la 7 metri.