Afectata de problemele financiare, BC Timba a suferit o noua infrangere. ‘Ursii’ au fost invinsi, 85-71, la Craiova

In ciuda problemelor cu care se confrunta, galben-negrii nu s-au dat insa batuti si si-au prezentat onorabil in meciul de sambata, disputat contra echipei SCM U Craiova.
Trupa lui Murarescu a condus cu 9-4 in minutul 4, insa gazdele le-au stopat avantul ‘ursilor’. Pana in minutul 9, Craiova a reusit o serie de 16 puncte consecutive(20-9), iar primul sfert s-a incheiat cu scorul de 24-13. Oltenii si-au marit avantajul la 16 puncte pana la pauza(47-31), iar in sfertul trei diferenta  in favoarea gazdelor a crescut si mai mult ajungand la 23 de puncte(67-41).
Antrenorul Bogdan Murarescu le-a dat sansa tuturor jucatorilor trecuti de foaia de joc si totusi, galben-negrii au incheiat meciul cu 27 de puncte inscrise in ultimele zece minute, din care 5 reusite de trei puncte, astfel ca ecartul s-a redus, gazdele impunandu-se in final la o diferenta de 14 puncte, 85-71.
Capitanul Bridgewaters a fost cel mai bun marcator al BC Timba cu 22 de puncte, urmat de Florveus cu 17 puncte si D. Patru(11 puncte).
De la Craiova, cele mai multe puncte le-au inscris Popescu si Bureau, cate 14.