Noutati :

ACS Poli Timisoara incepe C4 la Becicherec. Ghiroda si Dumbravita sunt gazde in prima etapa

13 august, 2019 - 10:06 AM
Autor: Daniel Neacsu      
Categorie: SPORT
0

TIMIS. Mai tarziu ca niciodata, FRF a facut public in sfarsit programul Ligii a III-a, care incepe peste doua saptamani. 4 echipe din Timis se afla in aceasta serie, alaturi de 5 formatii din Arad, doua din Hunedoara, restul venind din zona Olteniei, Gorg, Dolj si Valcea.

CITESTE SI: Amical international pentru vicecampioane inainte de debutul in noul sezon. Fortuna Becicherec a intalnit ZFK Zemun 

Asadar, deplasari lungi pentru echipele din Timis, care nu vor mai merge in Caras si Alba, dar vor reface legatura cu echipe oltenesti. O schimbare de ultim moment s-a produs chiar luni, cand a avut loc tragerea la sorti a etapelor, Metalurgistul Cugir fiind mutata in C5, in timp ce in C4 a venit din seria a III-a Filiasul.

Campionatul Ligii 3 urmeaza sa inceapa pe 23 august 2019 si sa se incheie pe 30 mai 2020, cu o saptamana mai tarziu fata de editia recent incheiata. Schimbarea vine de la faptul ca returul va incepe cu o saptamana mai tarziu, acum pe 7 martie 2020, fata de 2 martie 2019, cum a fost in campionatul trecut.

Prima parte a sezonului, care are loc in acest an, 2019, se desfasoara pana pe 30 noiembrie, atunci cand are loc etapa a 15-a. Partea a doua a sezonului debuteaza pe 7 martie 2020, cu etapa a 16-a, si se incheie in jurul datei de 30 mai 2020, odata cu disputarea etapei a 30-a. In aceasta perioada, in retur, sunt programate si doua intermediare, pe 8 aprilie (etapa 21) si 6 mai (etapa 26).

Etapa 1 – 24 august 2019

Fortuna Becicherecu Mic – ACS Poli Timisoara
Progresul Pecica – Crisul Chisineu Cris
CS Comunal Dumbravita – Cetate Deva
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Gloria Lunca Teuz Cermei
Viitorul Daesti – CS Hunedoara
National Sebis – Flacara Horezu
Soimii Lipova – U Craiova 1948 SA
Gilortul Targu Carbunesti – ACSO Filiasi

Etapa a 2-a – 31 august 2019

ACS Poli Timisoara – ACSO Filiasi
U Craiova 1948 SA – Gilortul Targu Carbunesti
Flacara Horezu – Soimii Lipova
CS Hunedoara – National Sebis
Gloria Lunca Teuz Cermei – Viitorul Daesti
Cetate Deva – CSC Ghiroda si Giarmata Vii
Crisul Chisineu Cris – CS Comunal Dumbravita
Fortuna Becicherecu Mic – Progresul Pecica

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

Progresul Pecica – ACS Poli Timisoara
CS Comunal Dumbravita – Fortuna Becicherecu Mic
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Crisul Chisineu Cris
Viitorul Daesti – LPS Cetate Deva
National Sebis – Gloria Lunca Teuz Cermei
Soimii Lipova – CS Hunedoara
Gilortul Targu Carbunesti – Flacara Horezu
ACSO Filiasi – U Craiova 1948 SA

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

ACS Poli Timisoara – U Craiova 1948 SA
Flacara Horezu – ACSO Filiasi
CS Hunedoara – Gilortul Targu Carbunesti
Gloria Lunca Teuz Cermei – Soimii Lipova
Cetate Deva – National Sebis
Crisul Chisineu Cris – Viitorul Daesti
Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda si Giarmata Vii
Progresul Pecica – CS Comunal Dumbravita

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

CS Comunal Dumbravita – ACS Poli Timisoara
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Progresul Pecica
Viitorul Daesti – Fortuna Becicherecu Mic
National Sebis – Crisul Chisineu Cris
Soimii Lipova – Cetate Deva
Gilortul Targu Carbunesti – Gloria Lunca Teuz Cermei
ACSO Filiasi – CS Hunedoara
U Craiova 1948 SA – Flacara Horezu

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

ACS Poli Timisoara – Flacara Horezu
CS Hunedoara – U Craiova 1948 SA
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiasi
Cetate Deva – Gilortul Targu Carbunesti
Crisul Chisineu Cris – Soimii Lipova
Fortuna Becicherecu Mic – National Sebis
Progresul Pecica – Viitorul Daesti
CS Comunal Dumbravita – CSC Ghiroda si Giarmata Vii

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

CSC Ghiroda si Giarmata Vii – ACS Poli Timisoara
Viitorul Daesti – CS Comunal Dumbravita
National Sebis – Progresul Pecica
Soimii Lipova – Fortuna Becicherecu Mic
Gilortul Targu Carbunesti – Crisul Chisineu Cris
ACSO Filiasi – Cetate Deva
U Craiova 1948 SA – Gloria Lunca Teuz Cermei
Flacara Horezu – CS Hunedoara

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

ACS Poli Timisoara – CS Hunedoara
Gloria Lunca Teuz Cermei – Flacara Horezu
Cetate Deva – U Craiova 1948 SA
Crisul Chisineu Cris – ACSO Filiasi
Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Targu Carbunesti
Progresul Pecica – Soimii Lipova
CS Comunal Dumbravita – National Sebis
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Viitorul Daesti

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

Viitorul Daesti – ACS Poli Timisoara
National Sebis – CSC Ghiroda si Giarmata Vii
Soimii Lipova – CS Comunal Dumbravita
Gilortul Targu Carbunesti – Progresul Pecica
ACSO Filiasi – Fortuna Becicherecu Mic
U Craiova 1948 SA – Crisul Chisineu Cris
Flacara Horezu – Cetate Deva
CS Hunedoara – Gloria Lunca Teuz Cermei

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

ACS Poli Timisoara – Gloria Lunca Teuz Cermei
Cetate Deva – CS Hunedoara
Crisul Chisineu Cris – Flacara Horezu
Fortuna Becicherecu Mic – U Craiova 1948 SA
Progresul Pecica – ACSO Filiasi
CS Comunal Dumbravita – Gilortul Targu Carbunesti
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Soimii Lipova
Viitorul Daesti – National Sebis

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

National Sebis – ACS Poli Timisoara
Soimii Lipova – Viitorul Daesti
Gilortul Targu Carbunesti – CSC Ghiroda si Giarmata Vii
ACSO Filiasi – CS Comunal Dumbravita
U Craiova 1948 SA – Progresul Pecica
Flacara Horezu – Fortuna Becicherecu Mic
CS Hunedoara – Crisul Chisineu Cris
Gloria Lunca Teuz Cermei – Cetate Deva

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

ACS Poli Timisoara – Cetate Deva
Crisul Chisineu Cris – Gloria Lunca Teuz Cermei
Fortuna Becicherecu Mic – CS Hunedoara
Progresul Pecica – Flacara Horezu
CS Comunal Dumbravita – U Craiova 1948 SA
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – ACSO Filiasi
Viitorul Daesti – Gilortul Targu Carbunesti
National Sebis – Soimii Lipova

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

Soimii Lipova – ACS Poli Timisoara
Gilortul Targu Carbunesti – National Sebis
ACSO Filiasi – Viitorul Daesti
U Craiova 1948 SA – CSC Ghiroda si Giarmata Vii
Flacara Horezu – CS Comunal Dumbravita
CS Hunedoara – Progresul Pecica
Gloria Lunca Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic
LPS Cetate Deva – Crisul Chisineu Cris

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

ACS Poli Timisoara – Crisul Chisineu Cris
Fortuna Becicherecu Mic – Cetate Deva
Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei
CS Comunal Dumbravita – CS Hunedoara
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Flacara Horezu
Viitorul Daesti – U Craiova 1948 SA
National Sebis – ACSO Filiasi
Soimii Lipova – Gilortul Targu Carbunesti

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

Gilortul Targu Carbunesti – ACS Poli Timisoara
ACSO Filiasi – Soimii Lipova
U Craiova 1948 SA – National Sebis
Flacara Horezu – Viitorul Daesti
CS Hunedoara – CSC Ghiroda si Giarmata Vii
Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Comunal Dumbravita
Cetate Deva – Progresul Pecica
Crisul Chisineu Cris – Fortuna Becicherecu Mic



Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor

loading...