ACS Poli Timisoara, inca in perioada de cautari. Meci scoala, urmeaza amical cu Giarmata si cantonamentul

TIMISOARA. Antrenamente la foc continuu. De asta au parte jucatorii lui ACS Poli, mai vechi, dar si noi, dar si cei care sunt inca in perioada de probe. Ultima clasata din liga secunda are ca obiectiv salvarea de la retrogradare, un tel indraznet, dar nu imposibil.

Astazi, polistii au sustinut un joc-scoala pe terenul II din baza sportiva „Electrica”. Antrenorul Valeriu Rachită a convocat pentru acest meci o serie de juniori din cadrul clubului banatean.

Meciul s-a jucat pe durata a doua reprize a cate 30 de minute. Scorul final a fost 1-1, golurile fiind marcate de Draghici (minutul 50), respectiv Pop (minutul 56). Ambele reusite au venit dupa lovituri de cap expediate din centrul careului mare.

Echipa A: Began – Motreanu, Bilia, Mirescu, Ursu – Rogoveanu, Codrea, Romanu – Mosoarca, Draghici, Birnoi.
Echipa B: Contra – Buga, Ghidurea, Munteanu, Olteanu – Pop, Mitrea – Iovanovici, Iseini, Golda – Stere.

Ultimul venit pe „corabia” alb-violeta a jucat astazi in jocul scoala. Este vorba despre Alin Ghidurea (n. 1996). Fundasul vine din Liga a III-a de la Progresul Spartac Bucuresti, insa in cariera sa a fost legitimat la FCSB, Dinamo si Concordia.

In alta ordine de idei, pe 30 ianuarie, echipa va sustine al treilea amical al iernii, cu Milenium Giarmata. In precedentele partide, trupa violeta a invins Ghiroda cu 1-0 si Becicherec cu 3-2.

In prima zi a lunii februarie, ACS Poli va pleca in cantonament in Antalya. Acolo echipa va sustine alte patru partide de verificare, cu doua echipe din Ucraina si una din Danemarca, un adversar urmand a fi stabilit.