ACS Poli, pe primul loc in seria a II-a a esalonului secund! Trupa lui Alexa a bifat a 5-a victorie consecutiva!

Dupa un 1-0 la Pancota, timisorenii au revenit odata cu meciul cu FC Olt Slatina la scorul lor preferat, 3-0. Elevii lui Alexa au bifat patruvictorii la scor de forfait  in mai putin de luna de zile.

Keita a dat startul ocaziilor banatenilor la poarta lui Nuno Claro, fostul portar al lui ACS Poli, in minutul 12, cand a trimis putin pe langa. Barbut a ratat si el de putin tinta in munutul 23, dar peste doar un minut tot el a centrat pentru Pedro Henrique, mingea a fost deviata de Ignea, iar Pedro Henrique a deschis scorul, brazianul ajungand la cel de-a 5-a partda consecutiva cu gol marcat.
Timisorenii nu s-au oprit dupa 1-0, Barbut Poparadu și Boldea au ratat cateva sanse importante, dar in ultimul minut al primei reprize, Popescu a reusit majorarea scorului, trimitand perfect sub bara din careu, dupa o lovitura libera executata de Keita.
Trupa lui Alexa a rezolvat meciul cu FC Olt  imediat dupa reluarea jocului. In minutul 50, dupa o faza similara cu cea de la golul doi, banatenii aumarcat golul al treilea, de aceasta data Canu a fost cel care a reluat in poarta lui Nuno Claro dupa o lovitura libera executata de Keita.
Pana la final, ACS Poli a mai avut si alte ocazii prin Barbuț, Pedro Henrique, Morariju sau Rodi Duarte, dar scorul a ramas nechimbat, 3-0 pentru echipa timisoreana care in urma acestui rezultat trece pe prima pozitie a clasamentului in seria a II-a.
ACS Poli: Smaranda, Balace, Scutaru, Canu, Morariju, Popescu, Boldea, Poparadu (min, 70, Trandu), Keita (min, 83, Kneeshaw), Barbut, Pedro Henrique (min. 68, Rodi Duarte).