ACS Poli, la a doua victorie consecutiva cu 3-0! In ce clasament se afla timisorenii pe primul loc!

Dupa succesul de acasa cu FC Bihor, trupa lui Alexa s-a impus si in deplasare la scor de forfait, in fata echipei Fortuna Poiana Campina, in etapa intermediara disputata miercuri.

Timisorenii au inceput tare meciul de la Campina. Pedro Henrique, cel care a inscris si etapa trecuta pentru gruparea banateana,  a deschis scorul inca din minutul 2, marcand cu un sut din careul mare.
Gazdele nu au reusit sa creeze pericol la poarta lui Smaranda si au incercat sa-l surprinda pe portarul lui ACS Poli cu un sut din afara careului, dar Cioinac nu a nimerit spatiul portii, iar timisorenii au iesit in avataj la pauza.
Repriza a doua a adus alte doua reusite pentru ACS Poli. Barbut a dus scorul la 2-0 in minutul 57, dupa o actiune personala pe contraatac si tot el a inchis tabela la scor de forfait, trimitand in poarta din careul mic, dupa o centrare a lui Neagu(min.66).
Cu victoria de la Campina, trupa lui Aleca a ajuns la +6 in clasamentul ‘adevarului”, depasind in acest clasament neoficial, Metalul Resita, echipa care in aceasta etapa a fost invinsa clar de FC Olt Slatina.
Etapa viitoare ACS Poli va intalni pe teren propriu echipa Olimpia Satu Mare(4-0).
ACS Poli: Smaranda, Belu, Scutaru, Canu, Neagu, Boldea, Popescu, Keita(86′ Ovidiu Petre), Poparadu, Barbut(Nanu, 75′), Pedro Henrique(Popovici, 68′).

1. Felicitari pentru victoria in partida cu Campina.
    Va doresc acelas succes si cu Satu Mare.