ACS Poli, invinsa la Oradea, in ultimul test dinaintea reluarii campionatului. Banatenii au ratat si un penalty

Gruparea timisoreana a sustinut sambata ultimul joc de verificare inaintea de reinceperea partidelor din Liga I. Trupa lui Sunda nu a putut trece insa de FC Bihor, echipa aflata pe locul 10 in seria a II-a a esalonului secund.
 Sunda a inceput meciul cu acelasi unsprezece pe care l-a folosit ca formula de baza in majoritatea meciurilor de pregatire, din echipa de start lipsind doar Scutaru, lasat la Timisoara din cauza unei usoare accidentari.
Astfel au intrat in teren la meciul cu FC Bihor in prima repriza: Nuno Claro- Dorbrosavlevici, Petre, Seroni, Murariju- Barbut, Gorobsov, Trandu, Ahmetovic- Boldea si Staicu, iar in partea a doua au mai evoluat: Pap, Nohai, Balace, Popovici, Hasani, Poparadu, Nanu si Himcinschi.
FC Bihor a condus inca de la pauza cu 1-0. Bihorenii au beneficiat de un penalty in minutul 18, Nuno Claro a respins in prima faza mingea trimisa de Ianc din lovitura de la 11 m, insa acelasi Ianc a reluat apoi in poarta din 6 m.
Elevii lui Sunda nu au reusit egalarea desi in minutul 53 au avut si ei un penalty. Lovitura de pedeapsa a fost insa ratata de catre Gorobsov, iar partida s-a incheiat cu victoria gazdelor.
ACS Poli va sustine primul meci oficial din acest an, luni, 24 februarie, de la ora 20,30, in deplasare la Gaz Metan Medias.
Bilantul gruparii timisorene in amicalele din aceasta iarna este de  cinci infrangeri, patru egaluri si o victorie, banatenii marcand doar 4 goluri in cele zece partide.
ACS Poli- Dolina Padina(liga a II-a Serbia) 0-0
ACS Poli- Gornik Zabrze(locul 2 Polonia) 0-0
ACS Poli-  Slavia Sofia(locul 9, Bulgaria) 0-2
ACS Poli – FK Zeta Golubovci(locul 6, liga I,Muntenegru) 2-1
ACS Poli- CSMS Iasi(locul 4, Seria I, Liga a II-a) 0-0
ACS Poli – Torpedo Zhodino(locul 5, liga I Belarus) 1-3
ACS Poli- FC Clinceni(locul 3, Seria I, Liga a II-a)  1-2
ACS Poli- Olimpic Sarajevo(locul 6, liga I Bosnia) 0-1