ACS Poli defileaza si cu Olimpia Satu Mare! Timisorenii reusesc a treia victorie consecutiva la scor de forfait!

Dupa FC Bihor si Fortuna Poiana Campina, trupa lui Alexa a invins cu acelasi scor, 3-0, si pe Olimpia Satu Mare in meciul disputat sambata pe stadionul Dan Paltinisanu, in cea de-a 9-a etapa a Ligii a II-a.

Alexa a pariat tot pe formula de echipa folosita runda trecuta si a castigat din nou. Antrenorul banatenilor a inceput cu: Smaranda, Belu, Canu, Scutaru, Neagu, Popescu, Keita, Poparadu, Boldea, Barbut si Pedro Henrique, iar primul gol a venit dupa un sfert de ora de joc de la Boldea: actiune personala, incheiata cu un sut plasat din careul mare.
La fel, ca in ultimele doua meciuri, timisorenii au iesit cu avantaj minim la pauza, iar in repriza a doua au defilat.  ACS Poli a respectat scenariul din ultimele doua meciuri si pana la finalul jocului a mai punctat de doua ori.
Perdro Henrique s-a grabit sa-si realizeze norma de un gol pe meci si, la doua minute dupa reluarea jocului a inscris cu un sut frumos din careu, ajungand la trei reusite in ultimele trei jocuri.
Nici Barbut, care etapa trecuta a punctat de doua ori, nu s-a lasat mai prejos si a marcat in minutul 67, tot dupa o actiune personala, inchizand tabela la 3-0, scorul preferat al banatenilor in ultimele trei runde.
ACS Poli se afla in prezent pe locul 2 in clasamentul seriei a II-a,  cu un total de 18 puncte, la doua puncte in urma Resitei, care a reusit sa se impuna cu 2-1 in fata Unirii Tarlungeni.
Etapa viitoare timisorenii vor juca in deplasare la Soimii Pancota.
ACS Poli: Smaranda, Belu, Canu, Scutaru, Neagu, Popescu, Keita(70′, Petre), Poparadu, Boldea, Barbut(75′, Popovici) si Pedro Henrique(78′, Rody Duarte).