Acelasi scor, rezultate diferite. Lugojul se impune, voleibalistii de la Universitatea Timisoara pierd meciul cu Steaua

TIMIS. Cele doua reprezentante ale Timisului in primele ligi de volei au obtinbut din nou rezultate opuse in meciurile din weekend.

Voleibalistele de la CSM Lugoj nu au avut mari probleme in partida de acasa cu Stiinta Bacau. Timisencele au incheiat primul set in doar 19 minute si s-au impus cu 25-14. Cel de-al doilea a durat cu doua minute mai mult, dar a revenit tot formatiei pregatite de Ugljesa Segrt, cu 25-16. Nici in ultimul act banatencele nu au avut probleme si au castigat in cele din urma cu 25-17. Cea mai buna realizatoare a meciului pentru lugojence a fost Aliona Martiniuc, cu 13 puncte.
In runda urmatoare, CSM Lugoj va juca in deplasare impotriva lui CSM Bucuresti.

Voleibalistii de la Universitatea Timisoara, invinsi si in capitala

Voleibalistii pregatiti de Sorin Schiesz au jucat in runda a 5-a pe terenul celor de la Steaua Bucuresti, o partida care s-a incheiat in mai putin de o ora. Gazdele au castigat primele doua seturi cu acelasi scor, 25-13, si in acelasi interval de timp, 18 minute. In cel de-al treilea timisorenii s-au straduit mai mult in fata rivalilor, insa au pierdut si acest act cu 25-15.
In runda viitoare, Universitatea va juca pe teren propriu in compania celor de la Stiinta Explorari Baia Mare.