
TIMIȘOARA. Accident de circulație, luni dimineață, într-o intersecție din Timișoara. Doua mașini s-au ciocnit, iar un om a fost rănit.
Totul s-a petrecut în intersecția Cetății cu Gheorghe Lazăr.
In urma impactului, unul dintre soferi a fost rănit.
„Un bărbat de 43 de ani a condus un autoturism pe bulevardul Gheorghe Lazăr, dinspre strada Timiș, iar la intersecția cu Cetății a efectuat virajul la stânga pe culoarea verde a semaforului, dar nu a acordat prioritate de trecere unui bărbat de 57 de ani care circulă din sens opus, tot pe verde, dinspre strada Cloșca.
În urma impactului, conducătorul auto de 57 de ani a fost rănit și transportat la spital.
Polițișii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă„, transmit reprezentantii IPJ Timis.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!
Pareri
Cum sa-ti incepi mai bine saptamana decat cu o lectie despre prioritatea de dreapta, pe viu. Un sofer harnic, se grabea sa ajunga sa ocupe prima banda la Generala 19 sa-si lase odrasla in usa scolii
Nu inteleg cum sa aibe concomitent culoarea verde la semafor si cel ce circula pe bulevard si cel ce intra de pe o strada laterala. Atunci care mai e rostul semaforului?