TIMISOARA. Accident luni dimineață pe șoseaua care face legătura între Arad și Timișoara.
CITESTE SI: Se intoarce canicula in Timisoara si in intreg Banatul. Cea mai calduroasa zi
Patru autovehicule s-au izbit în apropierea comunei arădene Vinga, una dintre mașini fiind proiectată în afara drumului.
Doi oameni au fost răniți, unul dintre aceștia fiind scos din mașină după intervenția echipajului de descarcerare.
„În urma accidentului au rezultat două victime, dintre care una a rămas încarcerată. Pompierii au intervenit pentru extragerea acesteia din autoturism, iar ulterior a fost preluată de echipajul medical SMURD Terapie Intensivă Mobilă și transportată la spital, fiind conștientă și cooperantă.
Cea de-a doua victimă a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului, refuzând însă transportul la spital.
Pompierii militari arădeni au intervenit, de asemenea, pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului„, au transmis reprezentanții ISU Arad.
Polițiștii urmează să stabilească cu exactitate cauzele producerii accidentului.
Pareri
DEMISIAAAA băi leprelor din fruntea Politiei, cocoțate doar pe PILE DE PARTID ultracorupt…laolaltă cu PREFECȚii😡🤬aici ne-ați adus: CARNAGIU pe strazile Romaniei !! 😭 Iar voi mai luați și PENSII SPECIALE 👺toate NULITĂȚILE au fost promovate de PSD-PNL, in timp ce adevăratii profesionsiti din Politie, MARGINALIZATI
politia e efectiv degeaba. zero masini pe sosele..zero opriri aleatoriu sau urmariri in tradic si sanctionari a celor ce comit ilegalitati.
Sunt zeci..sute…mii de masini pe soselele tm ului..aradului etc care zilnic ne pun viata in pericol si nu vezi o parrula d politie in mers, care sa ii observ, opreasca si sanctioneze. sau macar sa i te adresezi in timp real.
Ne bazăm pe camerele de bord si ne rugam sa nu o patim noi..dar chiar si asa… dezamagirea fata d aceste autospeciale si soferii lor in uniforme,creste cu fiecare zi. Timp in care asistam neputinciosi cum se fac raliuri,drifturi,sticuri ..flashuri si alte shicane, pe soselele patriei.