Noutati :

Publicitate tupeista la Timisoara intr-o parcare proaspat inaugurata de Nicolae Robu! Reclame puse ilegal blocheaza locuri de parcare. FOTO!

24 ianuarie, 2014 - 02:34 PM
Autor: Anonim      
Categorie: SOCIAL
6

TIMISOARA. O doza buna de tupeu! De asta e nevoie ca sa-ti faci reclama in Timisoara. Si nu oriunde: la loc vizibil, in parcare proaspata, si pe doua locuri de parcare, daca se poate.

O astfel de situatie a fost semnalata de mai multi soferi revoltati care n-au mai avut loc de reclama sa-si puna masinile si erau curiosi daca primaria Timisoara da astfel de autorizatii pentru panouri in parcari.

La solicitarea opiniatimisoarei.ro, Primaria a confirmat ca reclama fusese pusa ilegal in parcarea din sensul de la AEM, inaugurata in decembrie anul trecut de primarul Nicolae Robu. Ba chiar i-au raspuns unei cititoare a opiniatimisoarei.ro.

Panoul publicitar la care faceti referire,  amplasat in Piata General Gheorghe Domasneanu,  montat pe doua locuri de parcare, nu a fost autorizat de catre Compartimentul Spatii Publicitare din cadrul Primariei Municipiului Timisoara. Sesizarea dvs. a fost directionata catre Directia Politia Locala, care, potrivit legii, are atributii in domeniul disciplinei in constructii si afisaj stradal„, se arata in raspunsul oferit de reprezentantii Primariei Timisoara.

Politistii locali au preluat seiszarea si se ocupa de indepartarea reclamei.

Sesizarea a ajuns la Politia Locala Timisoara in aceste zile, fiind in lucru la politistii locali din cadrul Serviciului Disciplina in Constructii si Afisaj Stradal. Acestia s-au deplasat la fata locului, au contactat firma care apare pe panoul publicitar si au identificat societatea care s-a ocupat de amplasarea panoului. S-a luat legatura cu aceasta si urmeaza in termenul legal sa fie luate masurile prevazute de HCL 160/2009„, sustin reprezentantii Politiei Locale, pentru opiniatimisoarei.ro.

Cu alte cuvinte, firma care a amplasat in parcare panourile publicitare va fi sanctionata, iar reclama va disparea.

___________

UPDATE! Reclama a fost demontata

Potrivit reprezentantilor Politiei Locale, reclama a fost luata din parcarea de la AEM. Oamenii legii intocmisera un proces-verbal cu termen de demontare.

Rating

  • 6comentarii

recomanda prietenilor

Pareri

  1. Eu nu as parca langa bannerele respective, la primul vant mai puternic ghiciti unde zboara respectiva constructie neautorizata…

  2. reclama apartine firmei PROFI ! se poate vedea in imagine 🙂

  3. Incompetentii aia de mari sefi de la PROFI.Nesimtirea lor nu are limite.

  4. Simplu, boicitati mag. PROFI !

  5. Azi eram prin zona, la Profii linga AEM si am vrut sa manc o prajitura la ei, caci am vazut ca servesc si asa cv in incaperea unde au si scaune cu mese.. si supriza a fost sa-mi ceara bani ptr tacamuri.. am intrebat de ce.. au zis ca prajituri nu se poate servii la acele mese.. doar fast fooduri, si culmea e ca in acelasi loc se vinde si parjituri si mancaruri. am platit tacumurile si am mancat savarina cu furculita.

  6. Parerea mea mai multi prosti decat la magazinele Profi nu am vazut in viata mea plus tupeul lor maxim a se vedea cazurile mag din Cal. Sagului.