Victorie inutila. ACS Poli Timisoara invinge la Chiajna, dar merge in liga a doua

TIMISOARA. ACS Poli Timisoara a incheiat acest sezon exact cum l-a inceput, cu o victorie cu 1-0 pe terenul Chiajnei. De aceasta data, o victorie inutila, nu ca cea din turul sezonului regulat.

Prima repriza a intalnirii de la Chiajna a fost una echilibrata, cu cea mai mare oportunitate apartinand Chiajnei, insa Seroni a scos din apropierea liniei portii. A venit minutul 23, cand Zaluschi este tinut in careu de Bucsa, iar arbitrul Marius Avram arata punctul cu var. Executa si deschide scorul Andrei Artean.

Cu cinci minute inainte de pauza, formatia timisoreana primea vesti bune de la Voluntari, unde Juventus deschidea scorul in intalnirea cu Voluntariul, iar la jumatatea partidelor din ultima runda, ACS Poli era pe loc de baraj.

In repriza secunda ACS Poli a mentinut rezultatul si chiar a ratat doua bune oportunitati, iar Smaranda nu a prea avut ce apara. Partida de la Voluntari a fost insa un adevarat thriler. Echipa lui Adrian Mutu a egalat la putin timp dupa revenirea de la cabine, a urcat pe locul de baraj, iar Poli era retrogradata.

Cu 6 minute inainte de final, Juventus a preluat din nou conducerea, si a trimis-o pe din nou pe Poli pe loc de baraj. Avantajul nu a durat nici 2 minute, pentru ca Voluntariul a obtinut un penalty, dupa ce mingea centrata de unul din fotbalistii sai l-a lovit in spate pe unul dintre fundasii lui Juventus. A executat Cernat, mingea a fost aparata de portarul lui Juventus, insa s-a dus totusi in plasa portii.

ACS Poli a reusit in cele din urma victoria, insa egalul Voluntariului a trimis formatia timisoreana in liga secunda, alaturi de Juventus, in timp ce formatia de la marginea Bucurestiului va merge la barajul de mentinere in prima Liga cu Chindia.

O zi buna pentru noi, dar s-a terminat trist. Imi gasesc greu cuvintele pentru ca s-a dus munca noastra de un an de zile. Le-am zis baietilor inainte de meci, ca sa speram la o minune trebuie sa castigam acest meci. Sunt jucatori foarte buni cu caractere senzationale…Am fost la curent tot timpul cu ce s-a intamplat la Voluntari. Si oamenii din tribuna din spatele bancii ne anuntau ce se intampla. Daca anul trecut s-a intamplat sa ne salvam in ultimele minute, asta seara am retrogradat in nultimele minute„, a spus la final antrenorul lui ACS Poli, Adrian Neaga.

1. Din pacate,unii,cu dovleac pe umeri in loc de CAP, se vor bucura!?In loc sa inteleaga aspectul negativ creat de…ambitii locale prostesti,aplicarea subiectiva a legilor TAMPITE,aduse de TAMPITII care guverneaza(!???)Romania,jocurile de culise din jurul capitalei de rahat care au umplut fotbalul romanesc de desculti si echipe politruce gen chiajna,voluntarijuventus,cs FALSA univ,Craiova- creatia saltimnbancei roscate,urmeaza rosiori sl alte gunoaie teleormanene,dar si calitatea JALNICA si nesimtita a unora care cica reprezentau Timisoara fotbalistica in prima liga a…minciunii,coruptiei si trucajelor!!!Politica falimentara,a Timisoarei si a Romaniei aduce o lipsa a Timisoarei pe prima scena fotbalistica!DAR,PARCA MAI BINE ASA!Vorba aceea,daca te amesteci in…laturi,TE MANANCA PORCII!!!

2. Le-au furat echipa celor din Recas. Aum poate le-o dau inapoi

3. Daca ati vazut meciul va dati seama cam ce se intampla la nivel de societe. Societatea romaneasca nu mai are nici o valoare. Ce-i aia cinste, corectitudine, morala adecar? Arbitul era la doi pasi. Ceci Coltescu caci despre el este vorba a vazut clar ca mingea l-a lovit poe jucatorul lui Juventus in spate, dar pentru ca era pregatit ( nu numia el, ci si jucatorii care au ridicat mainile in sus) ca la prima mica nererugula de fapt ocazie) va fluiera 11 m , Asa se intampla si in societatea romaneasca. Coruptia este la nivluri inimaginabile. Se fura si s-a furat in draci intara noastra, dar unii scapa. Zice-se ca nu sunt vinovati! Nici vorba! Toti Inculpatii celebri scapati: Sebastian Ghita, Ludovic orban, Blaga, Nicusor Constantin Sorin Blejnar, curva Udrea, etc etc sunt niste hoti ordinari pe care justitia i-a scapat, televiziunile isi fac shouri cu aceste procese, unele slab fundamentate si uite asa se ajunge sa acceptam, ceea ce nu-i greu, ca suntem o tara de hoti Sigur ne vor da fara din UE, pentru ca generatia TANARA nu se implica. Pana vor ajunge cei care azi lucreaza prin strainatate sau multunationale sa conduca tara, astia ne vor duce spre dictaura unor hoti