Victorie cu emotii pentru BCM Danzio la Rapid. Timisorencele au revenit dupa ce au fost conduse in primele trei sferturi

”Panterele roz” au fost conduse de giulestence in primele trei sferturi ale meciului care a contat pentru etapa cu numarul patru al Ligii Nationale. Dupa 20-18 la finele primului sfert, rapidistele s-au distantat pe tabela si la pauza le conduceau pe elevele lui Dan Ionescu cu 12 puncte(51-37). ”Echipacii” au revenit insa in partea a doua a jocului si au reusit sa reduca diferenta la un sigur punct pana la finele sfertului trei (73-72). Imediat dupa inceputul ultimului sfert BCM Danzio a egalat si a trecut in avataj (74-73), pentru ca in final sa se impuna cu 96-87.
Cea mai buna marcatoare a timisorencelor a fost Biljana Pesovic cu 35 de puncte, urmata de Tiffany Brown cu 33 de puncte. Au mai marcat : Marta Fodor 10 puncte, Antoinette Thompson 6 puncte, Natasa Mijatovic si Adina Stoiedin cate 4 puncte, Nevena Saponjic si Simona Haas, cate 2.