Victorie clara pentru ACS Poli: timisorenii s-au impus cu 4-1 in amicalul cu FC Caransebes

Antrenorul Vali Velcea nu a putut nici de aceasta data sa trimita in teren un unsprezece apropiat de cel cu care va aborda prima etapa cu UTA, tehnicianul fiind nevoit inca sa  testeze noi jucatori.
In ciuda schimbarilor permanente din lot, ACS Poli a reusit o prima repriza destul de buna. Vali Velcea a trimis in teren urmatorul
unsprezece : Kirev-Nohai, Petrovici, Sakir, Marovici-Goge, Poparadu, Dobriceanu, Anitoiu-Gafita  si Zagrean.
Prima ocazie a venit de la fundasul stanga  Marovici, venit in probe la Timisoara care a trimis un sut de la 20 de m putin pe langa
poarta. Apoi  Zagrean a reluat si el pe langa, iar Gafita a tintit bara portii lui Cioloca.
ACS a deschis scorul in minutul 18 din penalty. Covasala l-a faultat in careu pe Dobriceanu, iar Zagrean a transformat lovitura de la
11 m. Tot Andrei Zagrean a facut  2-0 in minutul 24, cu un sut la coltul lung, dupa o pasa venita de la acelasi Dobriceanu.
In repriza a doua Vali Velcea a schimbat garniturile. Cu exceptia lui Sakir, toti jucatorii care au evoluat pentru ACS Poli in prima
repriza au fost inlocuiti. Coca, Iovan, Moroita, Hasanovici, Boldea, Artean, Trandu, S. Szekely,Basici, Seroni au evoluat pentruTimisoara in ultima parte a jocului.
Szekely a dus scorul la 3-0 in minutul 59. Cei de la  FC Caransebes au punctat si ei din penalty prin Staicu(63′), dupa un fault al
lui Moroita, iar Basici, venit si el in probe la ACS a inchis tabela la 4-1 in minutul 84.
” Au fost doua reprize total disticte, prima cu alta determinare cu un pressing destul de avansat. S-a incheiat 4-1 dar nu rezultatul este important, ci cat de cat ideea de joc pe care o pot implementa la acest moment. Mai mult verbal, pentru ca fizic nu am timp sa pun la punct tot ceea ce-mi doresc cu jucatorii, care in acest moment sunt intr-o continua miscare: unii pleaca, altii vin.Suntem pe ultimii 20 de m, trebuie sa vedem si daca mai putem f ace vreun transfer sa acoperim posturile pe care le avem deficitare si sa ne decidem asupra tuturor jucatorilor pe care ii avem in lot pentru a nu-i incurca”, a  spus antrenorul Vali Velcea la finele jocului.

1. Hai ca se poate incet incet la anu jucam in liga 1 !!! HAI POLI !!!