Site icon Opinia Timisoarei

Tir răsturnat peste o mașină. Accident mortal pe Centura Sud Timișoara. VIDEO

TIMIȘOARA. Accident mortal pe șoseaua de Centură Sud Timișoara, joi, în care sunt implicate 3 autoturisme și un tir.

Autotrenul, încărcat cu cărămidă, s-a răsturnat peste una dintre mașini.

CITESTE SI: Câte doi pe-o trotinetă printre mașini sau cu viteză pe mijlocul drumului. Noi imagini revoltătoare în traficul din Timișoara. VIDEO

Un bărbat și-a pierdut viața, iar o femeie si un barbat sunt răniti. Traficul a fost blocat.

Joi, 04.06.2026, la ora 15:45, am fost solicitați prin SNUAU 112 să intervenim pentru asigurarea măsurilor PSI si prim ajutor în urma producerii unui accident rutier pe VTM, sens de mers Giroc – Moșnița Nouă.

A fost alertat Detașamentul 2 Pompieri Timișoara și la locul evenimentului s-au deplasat o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o autospecială de descarcerare mică și o autospecială de descarcerare grea, o motocicletă SMURD, precum si două ambulanțe SAJ, dintre care una cu medic.

În accidentul rutier sunt implicate trei autoturisme și un autotren cu semiremorcă care transportă cărămidă.
Din primele informații, autotrenul este răsturnat pe un autoturism. Un bărbat prezintă leziuni incompatibile cu viața.

O femeie, pasager din alt autoturism, primeste îngrijiri medicale, conștientă și cooperantă.

Un bărbat a primit îngrijiri medicale la fața locului si este transportat la spital, conștient și cooperant“, transmit reprezentantii ISU Timis.

Politistii au inceput cercetarile pentru a stabili cum s-a produs tragedia.

Un bărbat de 33 de ani a condus un autoturism pe DN – VTM, din direcția DN6 către DN59, iar la un moment dat ar fi pătruns pe sensul opus de deplasare, intrând în coliziune cu un autotren condus de un bărbat de 40 de ani.

În urma impactului, autotrenul a fost proiectat într-un alt autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 66 de ani, care circula din aceeași direcție cu primul autoturism, respectiv dinspre DN6 către DN59.

În urma accidentului rutier, din nefericire, conducătorul celui de-al doilea autoturism, bărbatul de 66 de ani, a decedat.

Conducătorul primului autoturism, de 33 de ani, a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier, în cauză fiind întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă“, transmit reprezentantii IPJ Timis.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Exit mobile version