Site icon Opinia Timisoarei

Spulberat de o mașină. Pieton mort într-un accident la Timișoara

TIMIȘOARA. Grav accident, vineri seara, la Timișoara. O mașină a lovit un pieton pe Calea Șagului.

CITEȘTE ȘI: O mamă și fetița ei de 6 ani, rănite într-un accident la Timișoara

Accidentul s-a petrecut în zona Glissando, unde un bărbat a traversat prin loc nepermis. Omul a fost surprins de autoturismul care circula spre ieșirea din oraș. A fost izbit și aruncat la câțiva metri depărtare de locul impactului.

Echipaje medicale, de pompieri și poliție au intervenit rapid. Doctorii au aplicat măsurile de resuscitare, însă, în ciuda eforturilor disperate, nu l-au mai putut salva pe bărbatul de 53 de ani.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotesc, iar rezultatul a fost negativ.

Un tânăr de 25 de ani, a condus un autoturism pe Calea Șagului din municipiul Timișoara, iar, la un moment dat, ar fi surprins și accidentat, un bărbat, de 53 de ani, care traversa strada prin loc nepermis.

În urma impactului, din nefericire, a rezultat decesul pietonului.

În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a transmis IPJ Timiș.

FOTO: Arhiva

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

 

Exit mobile version