Seria neagra se prelungeste. Politehnica Timisoara invinsa de Csikszereda

TIMISOARA. Politehnica Timisoara a suferit un nou esec la limita in Superliga de fotbal feminin.

Duelul cu Csikszereda Miercurea Ciuc a fost unul echilibrat, cu doua reprize diferite. In prima parte alb-violetele au dominat intalnirea, insa fara sa reuseasca sa si inscrie. In repriza secunda Ciucul a controlat jocul, avand o posesie mai buna si s-a apropiat mai periculos de poarta.

Unicul gol al intalnorii a venit in minutul 85, cand Anita Antal a prins un sut perfect de la aproximativ 25 de metri, iar balonul s-a oprit in plasa portii banatene.

S-a incheiat 1-0, iar Poli ajunge la 6 meciuri fara victorie, dar si fara gol marcat.

In runda viitoare, programata la finalul acestei saptamani, Politehnica va primi vizita Universitatii Cluj.