Sase victorii la rand. Voleibalistele de la CSM Lugoj au castigat si in fata Craiovei

TIMIS. Victorie spectaculoasa a lui CSM Lugoj in Banie, in fata voleibalistelor de la SCM U Craiova. A fost a patra  in acest sezon pe care timisencele au obtinut-o in fata oltencelor.

Gazdele au condus cu 16-10 si 18-16 in primul act al intalnirii, pe care in cele din urma si l-au adjudecat in prelungiri, 26-24.

Setul al doilea a fost unul cu adevarat spectaculos. Ambele echipe au fost pe rand la conducere, trupa din Banie avand in doua ocazii oportunitatea de a inchide setul. De fiecare data timisencele au revenit si in cele din urma s-au impus cu 34-32, cel mai lung set al sezonului.

In ultimele doua acte ale intalnirii a fost o singura echipa pe parchet, CSM Lugoj. Timisencele au zburdat in atac, iar apararea si-a facut treaba din plin, castigat cu 25-13, respectiv 25-14.

CSM Lugoj ajunge cu aceasta victorie la 40 de puncte si este in continuare pe locul 4 in prima liga, la doua lungimi de ultima treapta a podiumului, ocupata de Volei Alba Blaj, care are insa trei meciuri in minus.

In runda viitoare CSM Lugoj va primi vizita ultimei clasate Universitatea Cluj.