Romania invinge Belgia cu 2-1 intr-un meci amical desfasurat pe Arena Nationala. N-au lipsit incidentele!

Echipa de fotbal a Romaniei a invins echipa Belgiei cu scorul de 2-1 (1-1 la pauza), intr-un meci de fotbal amical ce s-a desfasurat pe Arena Nationala, la Bucuresti in prezenta a circa 7.000 de suporteri.

In minutul 18, fanii din spatele portii aparate de Tatarusanu in prima repriza au desfasurat un banner pe care scria „Pe toti nasii i-ati legat, doar pe unul l-ati uitat”, au inceput sa scandeze „DNA, DNA” si au aprins o torta. Stewarzii din zona au incercat sa-i disperseze pe fani, reusind sa faca acest lucru in huiduielile spectatorilor prezenti in arena.

De asemenea, cei aproximativ 7.000 de spectatori care au asistat la meci l-au injurat pe presedintele LPF, Dumitru Dragomir, si au scandat „Mitica la puscarie”.

Cu toate acestea, partida dintre Romania si Belgia s-a incheiat in favoarea romanilor. Scor final 2-1!