Romania-Grecia, scor final 1-1. Am ratat calificarea la Campionatul Mondial din 2014

Vom sta acasa anul viitor, la Campionatul Mondial din Brazilia. Romania n-a reusit sa se califice, dupa ce a remizat, 1-1, in returul cu Grecia din baraj.

Grecii au marcat in minutul 23. Matel a facut tarziu pasul la ofsaid, iar Mitroglou a ramas singur cu Tatarusanu si a marcat. La pauza a fost 0-1, iar in minutul 55 romanii au egalat. Holebas a sutat in Torosidis si mingea a intrat in cele din urma in poarta elenilor. S-a incheiat 1-1.

Practic, am pierdut dubla mansa cu Grecia, scor 2-4. Cu o echipa ofensiva, tricolorii nu au contat in ofensiva decat dupa autogolul lui Torosidis. Suporterii i-au strigat de mai multe ori lui Piturca sa demisioneze.

O faza importanta s-a petrecut in minutul 76, cand Holebas a facut un hent clar in careu, dar Milorad Mazici a lasat jocul sa continue.

Citeste mai mult!

1. nimic nou!!…cine e vinovat oare!!..o fi vantul, o fi luna!..nu comentez mult ca nu sunt mare specialist si cunoscator…probabil ca atat putem face azi, nu avem maturitate, vointa.

2. Cum ? nu ne-am calificat ? :))

nu am fost in stare sa dam macar un gol acasa, si cu acel gol ne-au ajutat grecii :)) vai si amar