Remiza pentru ACS Poli in fata Pandurilor la primul meci pe stadionul Electrica. Noi probleme de lot pentru Stefan Nanu

TIMISOARA. ACS Poli Timisoara a incheiat la egalitate, 1-1, meciul cu Pandurii Targu Jiu din etapa a 9-a a ligii secunde de fotbal. Formatia timisorean ramane penultima in liga secunda.

Prima ocazie a intalnirii a apartinut oaspetilor. Capitanul Parvulescu a scapat catre poarta timisoreana, a sutat din interiorul careului, dar balonul a sters transversala portii lui Smaranda, cel care avea sa fie schimbat dupa un sfert de ora de joc din cauza unei accidentari.
In minutul 33, Voda patrunde in careu si este faultat, iar arbitrul Fluieran indica punctul cu var, in ciuda protestelor timisorene. Tudoran a tras bine, aproape pe centru si l-a invins pe Mario Contra. Bucuria gorjeana nu a durat decat 7 minute. Keita Saibaa a primit o pasa la aproximativ 25 de metri a inaintat si a tras la poarta. Mingea a muscat pamantul si a intrat in poarta lui Cotolan.

Repriza a doua nu a mai adus nicio schimbare pe tabela de scor. Draghici l-a mai pus odatya la incercare o data pe Cotolan, din lovitura libera de la marginea careului de 16 metri, insa executia a fost slaba, iar portarul gorjeilor a retinut. Si oaspetii au mai avut o buna oportunitate de a inscrie, dar lovitura de cap a lui Parvulescu a fost respinsa de Contra.

S-a incheiat 1-1, iar ACS Poli a obtinut al cincilea punct in 9 etape, dar ramane penultima in liga secunda. In runda viitoare, ACS Poli joaca in deplasare, cu Metaloglobus Bucuresti.