Opinia Timisoarei

Pride TM, marsul comunitatii LGBTQ+ , la Timisoara. Punctul de intalnire, Parcul Central

TIMISOARA. Cominitatea LGBTQ+ se pregătește de deja tradiționalul marș pe străzile din Timișoara. Evenimentul este programat sâmbătă, 28 iunie 2025.

CITESTE SI: Bajaga i Instruktori, MIKA, James Bay sau Vama in concert la Timisoara de ziua orasului. VIDEO

Cei care vor să participe la PrideTM sunt așteptați sâmbătă, de la ora 10.30 în Parcul Central din Timișoara, la ieșirea de pe Splaiul N. Titulescu. De aici se va pleca în marș pe mai multe străzi din centrul orașului.

Marșul PrideTM e organizat de Identity.Education, dar nu e al nostru ca organizație ci e al nostru ca și comunitate, e al persoanelor queer din Tmișoara și din toată regiunea.
Marșul Pride TM există datorită vouă, indiferent sau chiar în ciuda contextului politic, social sau financiar. În fiecare an ne asumăm logistica și organizarea, iar curajul, energia, vibe-ul, vin de la fiecare persoană care alege să iasă în stradă cu noi și de la persoanele aliate care ni se alătură ca familie și prietene/i (…) Marșul aparține cmunității noastre”, au transmis organizatorii, Asociația Identity.Education.

Exit mobile version