Poli – Gaz Metan Medias 0-1! Cristian Bud a deschis scorul! Banatenii au alergat dupa egalare degeaba! Poli eliminata din Cupa Romaniei!

Minutul 90+4: Final de meci! Poli Timisoara pierde calificarea in semifinalele Cupei Romaniei dupa un meci in care nu a prea contat. Gaz Metan Medias merge mai departe in penultimul act al competitiei dupa un joc pragmatic.

Minutul 90+1: Ocazie imensa de gol pentru Poli. Gorobsov suteaza din voleu, de la 14 metri, insa balonul trece la o palma de poarta lui Plesca

Minutul 90: Schimbare la oaspeti. Vitinho intra in locul lui Bawaab

Minutul 88: Tames vede si el un cartonas galben

Minutul 83: Ceea ce este pe teren nu se mai cheama fotbal. La fiecare atingere, gazarii cad ca secerati. Din tribune se striga Rusine!

Minutul 82: Parvulescu de la oaspeti a vazut si el un cartonas galben

Minutul 80: Iese Curtean si intra Popovici

Minutul 78: Oaspetii au inceput sa traga de timp Markovici se da accident, insa dupa ce a iesit de pe teren cu masinuta speciala, s-a ridicat ca si cand n-ar fi avut nimic.

Minutul 77: Timisoara accelereaza ritmul de joc in acest ultim sfert de ora in cautarea egalarii.

Minutul 73: Schimbare la Poli, a intrat Tames, a iesit Poparadu.

Minutul 67: Timisorenii nu reusesc sa se mai apropie de poarta Gazului

Minutul 63: Poli incearca sa egaleze, insa gazarii s-au inchis excelent in aparare, reusind sa taie toate atacurile jucatorilor lui Velcea

Minutul 60: Gorobsov, de la Poli vede si el un cartonas galben

VEZI GALERII FOTO DE LA MECI!!!

Minutul 57: Schimbare la Poli. Chis iese si intra Axente

Minutul 48: Ocazie mare pentru Poli. Curtean a sutat de la 18 metri, insa balonul s-a dus la o palma de poarta gazarilor

Minutul 46: a inceput repriza secunda. Poli porneste de la 0-1

min 45 + 3 Finalul primei reprize. Poli a fost echipa mai activa, insa tabela de marcaj arata 1 in dreptul mediesenilor si 0 in dreptul timisorenilor

Minutul 45: Cartonas galben si pentru Mera, de la Poli

Minutul 42: Markovici de la oaspeti vede si el cartonasul galben

Minutul 41: Bawaab putea face 2-0 dupa o combinatie superba cu Avram, doar ca sutul iordanianului  s-a oprit doar in plasa laterala.

Minutul 40: Sepsi centreaza de pe partea stanga, direct in bratele lui Plesca.
Minutul 38: Bawab suteaza de la 20 de metri, Lepmets retine fara probleme.

Minutul 33: Gorobsov pare cel mai in forma fotbalist de la gazde. Argentiniuanul a trimis un sut superb de la 19 metri, insa mingea s-a dus peste poarta adversa.

Minutul 28: O prima schimbare la oaspeti. Ciprian Petre i-a luat locul lui Cristian Bud

Minutul 26: Ocazie imensa de gol pentru Poli. Gorobsov a trimis excelent direct balonul spre poarta lui Plesca din lovitura libera de la 27 de metri, insa balonul a lovit transversala, a ajuns la Florin Ilie, care a luftat

Minutul 25:  Scutaru, de la gazde, vede si el un cartonas galben
Minutul 24: Avram trimite direct spre poarta, dar mingea trece alaturi.

Minutul 24: Curtean obtine o lovitura libera de la 25 de metri.

Minutul 21: Chis suteaza de la distanta, Plesca retine.
Minutul 20: Lovitura libera pentru oaspeti, suteaza Avram pe langa poarta.

Minutul 17: Ocazie uriasa pentru Poli, Goga centreaza pentru Curtean, care reia cu capul pe langa poarta.
Minutul 16: Bud vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Curtean.

Minutul 14: Ricketts este angajat excelent de Poparadu, insa nu mai ajunge la balon.

Minutul 9: Gol Gaz Metan Medias. Bud deschide scorul, dupa ce a reluat in plasa centrarea lui Bawab de pe dreapta

Echipamentul cu care Poli joaca in aceasta seara este acelasi cu care timisorenii au invins in etapa premergatoare pe Steaua Bucuresti, adica un echipament alb cu dungi negre.

Spectacol impresionant al galeriei alb-violete. In tribunele stadionului sunt 3000 de fani. In Peluza Sud fanii au sarbatorit cum se cuvine cei 90 de ani de la infiintarea clubului. Acestia au afisat un banner cat toatas peluza care simbolizeaza un fotbalist imbracat in primul echipament sl Politehnicii. Sub acest banner se afla un altul pe care sta scris Vivat Politehnica Vivat Timisoara.

Minutul 1: A inceput partida de pe stadionul Dan Paltinisanu

VEZI echipele care se vor confrunta in aceasta seara!

Echipe probabile la Poli – Gaz Metan Medias
Poli Timisoara: Lepmets, Scutaru, Mera, Ilie, Sepsi – Gorobsov, Tames, – Curtean, Goga, Ricketts – Chis
Rezerve: Kirev – Sandu, Zaluschi, Poparadu, Axente, Popoviciu, Zagrean
Antrenor: Valentin Velcea.
Gaz Metan Medias: Plesca – Hoban, Fl. Lazar, Markovici, Frasinescu – Todea, Nicandro – Avram, Bawab, Parvulescu – Bud
Rezerve: Vatca – D. Roman, Frasinescu, Ciuca, Buzean, Vitinho, Ciprian Petre.
Antrenor: Cristian Pustai

Meciul pe care Poli Timisoara il disputa joi, 8 decembrie, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei in fata echipei Gaz Metan Medias ar putea reprezenta o renastere a fotbalului banatean. Ramasi datori in fata unor sporturi ca rugby, baschet sau fata de echipa invincibila din 1980, jucatorii actuali de la Poli Timisoara trebuie sa demonstreze ca si ei pot aduce trofee pe Bega. Trei dintre oamenii care au reusit sa castige trofee cu generatiile lor le dau sfaturi alb-violetilor! Afla cine sunt sunt si ce ar trebui sa faca jucatorii lui Poli pentru a obtine performanta!

1. Daca nu ar fi fost incertitudinea preluarii echipei de catre forurile locale,poate jucatorii ar fi facut o figura frumoasa…
    Si sa nu uitam ca unii dintre jucatori inca mai asteapta salariile restante de la JABBA…