Pas mare in spate pentru Poli Timisoara. Esec la Sebis!

TIMISOARA. Dupa doua victorii care au dus-o din nou in top, Poli pierde la Sebis, in fata unei echipe ce s-a pregatit special pentru acest joc. Violetii pierd in judetul Arad, iar acum nu mai au voie sa faca vreun pas gresit, asta daca vor sa promoveze.

Poli a avut meciul in mana, a avut si un penalty la 0-0, dar ratarile se razbuna intotdeauna. Timisoreanul Gelu Velici deschide scorul pentru echipa pregatita de timisoreanul Calin Cojocaru, si stabileste scorul pauzei, 1-0 pentru gazdele aradene… desi violetii au dominat clar prima parte a partidei.

Nervozitate mare in mitanul secund, mai ales dinspre gazde, care fac 2-0 in minutul 65, pin golul lui Susan, si apoi 3-0, de la punctul cu var tot Velici. Banatenii reduc din penalty prin Badauta, dar deja meciul e jucat… Sebis se impune cu 3-1, iar Poli nu mai are voie sa se impiedice pana la final.

1. Ce samaimcomentez.?Vrea cineva sa nu se promoveze?Spune ica sa nu ne mai enervam.De fapt in comentariu dupameciul cu Hunedoara
    pe langa felicitari am atras atentia sa tratam cu seriozitate in continuaremeciurile,dar se intampla ceva la echipa.Sa nu cumva la anul sa
    nu jucam cu ACS(ceea ce nu doresc caderealui ACS!) si sa jucam in derby cu Repensia.HAI ASU,hai poli.