Pas mare in spate pentru Poli Timisoara. Esec la Sebis!

TIMISOARA. Dupa doua victorii care au dus-o din nou in top, Poli pierde la Sebis, in fata unei echipe ce s-a pregatit special pentru acest joc. Violetii pierd in judetul Arad, iar acum nu mai au voie sa faca vreun pas gresit, asta daca vor sa promoveze.

Poli a avut meciul in mana, a avut si un penalty la 0-0, dar ratarile se razbuna intotdeauna. Timisoreanul Gelu Velici deschide scorul pentru echipa pregatita de timisoreanul Calin Cojocaru, si stabileste scorul pauzei, 1-0 pentru gazdele aradene… desi violetii au dominat clar prima parte a partidei.

Nervozitate mare in mitanul secund, mai ales dinspre gazde, care fac 2-0 in minutul 65, pin golul lui Susan, si apoi 3-0, de la punctul cu var tot Velici. Banatenii reduc din penalty prin Badauta, dar deja meciul e jucat… Sebis se impune cu 3-1, iar Poli nu mai are voie sa se impiedice pana la final.