Nicio surpriza la Turda. Potaissa a batut clar SCM Poli Timisoara

Intr-un meci disputat in avans din cadrul etapei a 19-a a Ligii Nationale de handbal masculin, SCM Poli a pierdut asteptat la Turda. Doar antrenorul Horvath Attila credea intr-un rezultat pozitiv, insa diferenta din teren a fost mare, 37-31 (21-15).

Poli a fost „in meci” nici doua minute, deoarece de la 1-1, gazdele s-au desprins rapid la 6-1 si 9-3, diferenta de sase goluri mentinandu-se pana la pauza, cand banatenii inregsitrau un numar imens de goluri primite in jumatate de partida, 21-15.

In partea secunda, Turda a condus in mai multe momente cu 8 goluri, dar in cele din urma diferenta finala a fost cea de sase goluri, 37-31.

Potaissa a marcat extrem de usor goluri, profitand de o aparare „deschisa” a banatenilor. Alb-violetii s-au remarcat mai mult de faza ofensiva, si daca ar fi ceva de subliniat este ca echipa are si juniori de viitor, Chira, Vuia, Trif marcand in repriza secunda. Sabin Ignat a reusit un meci foarte bun cu 12 goluri insa Poli a pierdut deja al 12-lea joc din 16 disputate, fiind cea mai slaba echipa dintre cele trei sustinute de autoritatile locale.

1. Rezolvați odată problema cu jucători și antrenori din Serbia și terminați bâjbâiala asta .