Nicio minune in Sambata Mare! ACS Poli Timisoara pierde la Cluj

Meci cu final asteptat, daca ne gandim la ce pot oferi cele doua combatante in acest moment, Cfr Cluj – finalista Cupei si ACS Poli, candidata la… retrogradare.

Meciul a fost cat de cat echilibrat pana in minutul 33, cand portarul banatenilor, Gomis a fost eliminat pentru un hent in afara careului… De atunci, meciul a fost la discretia ardelenilor.

Nouvier a deschis scorul inainte de pauza, apoi Juan Carlos Ruiz majoreaza diferenta in minutul 50. Banatenii au o tresarire de orgoliu, Goga reduce din scor, dar Bud si Beleck duc rezultatul la 4-1. Cireasa pe coliva echipei ACS o pune Lopez in minutul 92, acesta stabilind scorul final, 5-1… Fara minuni de Inviere pentru ACS Poli, care se indreapta incet, dar sigur spre liga secunda.

1. Dupa ce ești sărac in puncte,nici noroc nu a avut ASC.In meciul cu Chiajna rămânem in zece prin accidentarea lui Belu cu plecare la
    spital fara a se da vreun Cartonaș dupa care a început dezastru.Azi rămânem n zece prin eliminarea portarului GOMIS dupa care la
    fel a venit dezastru cu toate ca la n moment dat puteASC sa egaleze la doi(acțiunea lui Goga pe stânga repriza doua).Interesant ar fi fost
    sa urmărim pe noul portar GOMIS care cat a jucat a demonstrat ceva in plus fata de cei care au mai aparat poarta.Inlocuitorul evreu pe
    care i-l Cunoșteam ca un portar slab,dupa subsemnatul i se poate miuța golurile nr.2,3 si 4.(la golul doi in loc sa respingă in corner respinge in picioarele adversarului;la golul trei trece minge prin fata Porții la un metru fata de portar iar la golul patru se arunca cu ntarziere la un șut plasat slab ca forța.).
    Mai speram? sa vedem ce surprize in favoarea ASC pot apare Della alte echipe.