Nicio minune in Sambata Mare! ACS Poli Timisoara pierde la Cluj

Meci cu final asteptat, daca ne gandim la ce pot oferi cele doua combatante in acest moment, Cfr Cluj – finalista Cupei si ACS Poli, candidata la… retrogradare.

Meciul a fost cat de cat echilibrat pana in minutul 33, cand portarul banatenilor, Gomis a fost eliminat pentru un hent in afara careului… De atunci, meciul a fost la discretia ardelenilor.

Nouvier a deschis scorul inainte de pauza, apoi Juan Carlos Ruiz majoreaza diferenta in minutul 50. Banatenii au o tresarire de orgoliu, Goga reduce din scor, dar Bud si Beleck duc rezultatul la 4-1. Cireasa pe coliva echipei ACS o pune Lopez in minutul 92, acesta stabilind scorul final, 5-1… Fara minuni de Inviere pentru ACS Poli, care se indreapta incet, dar sigur spre liga secunda.