Nici cu doua penalty-uri, nici cu om in plus. Poli Timisoara, doar egal acasa cu Metaloglobus

TIMISOARA. Poli – Metloglobus, meciul din penultima etapa din play-off a fost in cele din urma intens. Desi nu mai au obiective, Poli fiind trimisa deja in barajul de mentinere, iar bucurestenii salvati, ambele grupari si-au dorit victoria.

CITESTE SI: Parfum de epoca si eleganta de odinioara, la Retroparada Primaverii. 100 de bijuterii pe patru roti admirate in cea mai frumoasa piata din Timisoara. Foto si video

A iesit un meci destul de incrancenat, s-a pus piciorul, s-a ratat, dar si s-a construit cu grija. Poli a ratat in prima repriza doua lovituri de pedepasa, prin Ursu si apoi prin Ignea, iar in partea secunda a avut om in plus la eliminarea lui Claudiu Herea. Golul a venit pana la urma in minutul 66, Birnoi marcand cu un sut plasat la coltul lung, dupa o faza cursiva de joc, 1-0! Nu avea insa sa fie victorie, iar in minutul 78, Potecea a executat magistral o lovitura libera de la aproape 25 de metri, 1-1.

Acea sa fie scorul final, insa intre timp si Mera a fost eliminat. Asadar, Poli este un simbol al neputintei in aceste momente, iar supararea suporterilor care sprijina necontenit echipa este justificata.

1. De speriat ce sa ales din fotbalul timișorean și cu asemenea prestații stadionul nou cred că mai este departe sau deloc.

2. Pacat ca acesti indivizi ce nu au nimic cu fotbalul pateaza imaginea Timisoara iar numele de POLI NU LI SE CUVINE ! NE FACE DE RAS ! LASATI VA DE FOOTBAL ACUM E DE LUCRU LA LUBEMITA !

3. Nimeni (DNA) nu a urmărit cum s-a imbogatit conducerea acestui club, care culmea nu are nimic cu Politehnica, doar ca fostul rector Serban l- a nasit si l- a supt cât a putut, chiar si acum la pensie isi rotunjeste veniturile cu inca un salariu Halal organizare!

4. La cîte firme avem în Timișoara să nu găsești investori și sponsorizări în fotbal trebuie să aibe o cauză ,nu vreau să vorbesc de o structură mafiotă dar se adeverește dacă o privim mai exact.