TIMISOARA. S-a dat alarma joi după-amiază la Timișoara, după ce un incendiu a fost anunțat la numărul de urgență 112.
CITESTE SI: A avut un șoc în momentul în care i-a întins banii unui polițist la Timișoara. Șofer încătușat pe loc
Cel care a sunat a anunțat că flăcările mistuiau o rulotă pe bulevardul Ion Dragalina. Două mașini ale pompierilor au ajuns în zonă rapid.
Focul s-a extins și la o anexă aflată în apropierea rulotei. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.
„Am fost solicitați să intervenim pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la o anexă, pe B-dul Gen. Ion Dragalina din Timișoara.
La fața locului s-au deplasat de urgență 11 pompieri cu 2 autospeciale de stingere.
La sosirea la locul incendiului, pompierii au constatat că acesta se manifesta cu ardere generalizată la o rulotă și o anexă, fiind afectată și o a doua anexă alăturată (suprafața totală aproximativ 60 mp).
S-a intervenit rapid pentru limitarea și lichidarea incendiului.
Din fericire, nu s-au înregistrat victime„, au transmis reprezentanții ISU Timiș.
Pompierii urmează să stabilească cauzele producerii incendiului.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro, pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

