Inca un esec langa Bucuresti! ACS Poli Timisoara vine cu mana goala de la Chiajna

TIMISOARA. O infrangere care doare. Baietii lui Ionut Popa aveau nevoie disperata de un rezultat pozitiv la Chiajna, pentru a ramane deasupa locurilor cu „probleme”, dar din nou planul de acasa nu s-a potrivit cu cel de la fata locului.

Poli venea dupa un 1-2 la Voluntari si in cazul in care pierdea in fata echipei lui Dan Alexa, urma sa pice pe loc de baraj… Fapt ce s-a si intamplat dupa 90 de minute echilibrate de fotbal. Concordia, care multe etape a fost penultima, a crezut in sansa ei, mai ales dupa acel 2-0 cu ASA, iar astazi s-a impus cu 3-1, desi la un moment dat, polistii pareau ca pot veni acasa cu un punct.

Pena a deschis scorul in minutul 24, Mailat a egalat cu un sut superb in minutul 75, dupa ce si Croitoru a fost aproape de gol in cateva situatii, dar Albu a readus echipa gazda in avantaj, minutul 84. La ambele goluri ale ilfovenilor, Deaconu a avut o contributie excelenta cu doua centrari foarte bune. In prelungiri, Feussi a stabilit scorul final, 3-1 pentru Chiajna.

Elevii lui Ionut Popa pierd astfel doua jocuri la rand si ajung pe loc de baraj, astfel ca de acum si pana la finele play-out-ului violetii sunt obligati sa lege cateva victorii. Cel putin pe teren propriu. Prima sansa, in weekend, mai exact duminica, de la ora 18, cand violetii intalnesc pe teren propriu pe CSMS Iasi.

Poli Timisoara: Straton – Straut, Bocsan, Seroni, Novak, Artean, Soljic, Barbut, Fucek (71, Mailat), Popovici (58, Croitoru), Draghici.