Inca o dezamagire oferita de ‘Baietii in ghete’, la un meci accesibil. ASU Poli Timisoara pierde doua puncte mari acasa

TIMISOARA. Ce incepe bine se termina prost. O zicala ce se potriveste pentru ceea ce s-a intamplat sambata la jocul dintre ASU Poli si CS Balotesti, una dintre echipele de „batut” ale seriei.

Debutul partidei, contand pentru etapa a 8-a, a fost sub semnul echilibrului si, chiar daca violetii au dominat, oaspetii au avut o ocazie mare la care s-a opus portarul Bozoanca, in timp ce Carol Taub, accidentat, a fost schimbat cu Topic, aflat la primul meci pentru Timisoara. Incetul cu incetul, presiunea la poarta oaspetilor a devenit evidenta, iar Adrian Poparadu a deschis scorul in minutul 27, cu un sut plasat din marginea careului mare. Banatenii au continuat asaltul, iar Raul Krausz a punctat pentru 2-0, dupa o centrare a lui Sorescu, minutul 31. Pana la pauza banatenii au irosit si alte sanse, care aveau sa-i coste…

La 2-0 si cu un joc bun, nimeni nu se gandea ca se poate schimba cursul jocului, dar orice este posibil in fotbal. In doar doua minute, Balotestiul a reusit sa egaleze, Nica (53) si Gojnea (55) marcand pentru una din echipele cu cel mai slab atac din serie. Pana la final, Poli a cautat golul victoriei care nu a mai venit si astfel a pierdut doua puncte mari, care o puteau duce spre varful ierarhiei. Etapa viitoare, baietii lui Bogdan Andone merg la Afumati, o alta formatie accesibila, dar se pare ca absolut niciun meci nu este castigat dianinte.

ASU Poli: Dur-Bozoanca – Motreanu, Mera (c), Bilia, Taub (Topic 18′), Sorescu, Poparadu (A. Ignea 66′), Krausz, Predescu, Staicu (Badauta 54′), Plamada.

1. Sa fii egalata in doua minute prin minutul 55 si sa nu înscrii pana in minutul 90 da nota de o pregătire slaba din punct de vedere psihic.
    Ce intervenție a avut antrenorul in aceasta situație?Pacat de galerie.