Site icon Opinia Timisoarei

Impact violent în intersecție, la Timișoara. Mașină aruncată într-o casă, autoutilitară proiectată în două autoturisme

TIMIȘOARA. Accident, joi dimineață, într-o intersecție din Timișoara. O mașină și o autoutilitară s-au izbit în zona Dorobanților.

CITEȘTE ȘI: Caz revoltător la un liceu din Timișoara. Profesor în relații intime cu o elevă. A fost deschisă o anchetă

Totul s-a petrecut la intersecția străzii Paul Iorgovici cu Iuliu Grozavescu. În urma impactului, mașina a zburat în zidul unui imobil, iar autoutilitara în două autoturisme parcate.

Șoferul acesteia din urmă a fost rănit.

Un bărbat de 41 de ani, a condus un autoturism pe strada Paul Iorgovici, iar la un moment dat, la intersectia cu strada Iuliu Grozescu, ar fi intrat în coliziune cu o autoutilitară, condusă de un bărbat de 39 de ani. În urma impactului, autoturismul a fost proiectat într-un imobil, iar autoutilitara a fost proiectată în 2 autoturisme parcate pe strada Paul Iorgovici.

Bărbatul de 39 de ani, a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă„, transmit reprezentantii IPJ Timis.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Exit mobile version