Handbalistii de la Politehnica Timisoara nu au putut trece de vicecampioana Romaniei.Vezi VIDEO!

CSU Politehnica a fost invinsa cu 24-21 de Stiinta Bacau, intr-un meci disputat la Sala Contantin Jude in cadrul celei de-a VI-a a Ligii Nationale.

Oaspetii s-au instalat la conducere inca din prima repriza, iar la pauza conduceau cu 13-9.Vicecampioana Romaniei si-a marit avantajul in partea secunda a jocului, ajungand si la 7 goluri diferenta(12-19). Timisorenii au incercat sa revina in joc si au redus ecartul la trei goluri diferenta inainte cu zece minute de final, dar sperantele alb-violetilor macar la un egal au fost inabusite de defensiva oaspetilor, meciul incheindu-se cu scorul de 24-21 pentru vicecampioni.
Cel mai bun marcator al timisorenilor a fost Ioan Stan care a reusit o evolutie foarte buna contra celor de la Bacau, inscriind 7 goluri. Timofte l-a urmat pe lista marcatorilor cu 5 reusite, celelate goluri ale alb-violetilor venind de la Grasu si Fenici cate 3, Lela 2 si Mrakici,1.
Vezi mai jos video de la partida CSU Politehnica Timisoara-Stiinta Bacau!