Operațiune de amploare a polițiștilor de la Crimă Organizată și Antidrog din Arad pentru prinderea unei grupări de traficanți de stupefiante care aprovizionau piața din vestul țării.
Nu mai puțîn de 22 de percheziții au fost făcute luni la membrii filierei. În casele acestora, ofițerii au descoperit una dintre cele mai variate oferte de droguri.
Traficanții aveau pregătite pentru vânzare diferite cantități de canabis, cristal, hașiș, dar și kit-uri de ciperci halucinogene și mai multe stupefiante sub formă de tablete.
22 de persoane au ajuns la audieri la sediul DIICOT Arad. Dintre aceștia 5 bărbați și 2 femei au ajuns în Arest, reținuți pentru 24 de ore, iar un alt bărbat a fost plasat sub control judiciar. Sunt cercetați cu totii pentru trafic de droguri de risc și mare risc.
Polițiștii au ridicat și un autoturism BMW folosit de membrii grupării în transportul stupefiantelor.